Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Szczecin radni podjęli uchwałę, zgodnie z którą przy przekształceniu użytkowania wieczystego gruntu w prawo własności mieszkańcy Szczecina będą mogli skorzystać tylko z 60-procentowej bonifikaty. Jest to wprost zastosowanie upustu jaki tzw. ustawa przekształceniowa  przewiduje dla gruntów Skarbu Państwa. Tym samym wielu mieszkańców będzie rozczarowanych gdyż liczyli na wyższą bonifikatę chociażby wzorem Warszawy gdzie wyniesie ona aż 98%.

Dodatkowo przyjęta uchwała wprowadza zasadę, zgodnie z którą z bonifikaty będzie można skorzystać tylko dla jednej nieruchomości. Oznacza to, że każdy kto posiada więcej niż jedną nieruchomość na terenie miasta z dobrodziejstw bonifikaty, dla wszystkich posiadanych nieruchomości, nie skorzysta.

A jak to wygląda w innych miastach?  W Warszawie bonifikata wyniesie aż 98%, w Gdańsku 95%,  we Wrocławiu 90%. Podobna stawka jak w Szczecinie obowiązywać będzie np. w Kielcach, Łodzi, Lublinie, Rzeszowie, Katowicach i Bydgoszczy.

Bonifikaty nie będzie z kolei w takich miastach jak Koszalin czy Gorzów.

Podobne Posty