Loading map...

Więckowskiego 1-2

Więckowskiego 1-2, Centrum, Szczecin,
70-411, Polska
Nieruchomość komercyjno-mieszkalna
Secesyjna kamienica
Agnieszka Skowrońska
Agnieszka Skowrońska
Napisz do zarządcy

Dodatkowe informacje

Rok budowy: 1883 (przebudowa lata 2009-2010)
Powierzchnia: 5144 m2
Developer: Promomed Polska
Zgłaszanie awarii: 665 888 868

Opis nieruchomości

Więckowskiego 1-2 to przepięknie położony budynek w samym centrum miasta w sąsiedztwie Parku Generała Andersa. W roku 2010 prywatny inwestor dokonał gruntownej modernizacji budynku nadając mu przy tym nowy charakter. Powstały w nim 53 lokale – biura, lokal usługowe oraz apartamenty z urokliwym widokiem na park. Dodatkowo wewnątrz dziedzińca wykonane zostało patio. Zastosowane zostały materiały najwyższej klasy, wstawiono 5 wind, zainstalowano monitoring oraz rozprowadzono instalację klimatyzacji oraz alarmową.

Zarówno budynek jak i park mogą się pochwalić bogatą historią. Przed wojną ulica Więckowskiego nosiła nazwę Alte Falkenwalderstrasse. Dwie kamienice o nr 1 i 2 wybudowane zostały w 1883 roku. W dużej części od samego początku budynki pełniły funkcję użytkową. Swoją siedzibę miało tu Pharmaceutischen Handelsgesellschaft mBh. Odbywała się tu produkcja m.in. w poziomie piwnic zlokalizowane były zbiorniki na paliwo używane do produkcji leków i kosmetyków. Budynek poddawany był wielu przebudowom. Ciekawostkę stanowi fakt, że w roku 1913 w budynku zainstalowano windy poruszające się na zewnątrz budynku od strony dziedzińca. Po wojnie w tym miejscu powstała prywatna Hurtownia Farmaceutyczna “Farma” będąca korzeniami obecnego PZF “Cefarm-Szczecin” S.A.

Z kolei na terenie parku znajdował się cmentarz, na którym znajdował się grób – urodzonego i zmarłego w Szczecinie – feldmarszałka pruskiego Friedricha Ernesta von Wrangla (1784-1877), zwanego Papa Wrangel. Po zakończeniu wojny francusko-pruskiej zlokalizowany był tu jeden z obozów jeńców francuskich oraz miejsce ostatniego spoczynku wielu z nich.

 

Udogodnienia

Monitoring
Winda
Przyjazne dla niepełnosprawnych